JAcomp s.c. systemy informatyczne - Usługi informatyczne opole,obsługa mMedica NFZ

Uwaga: Do uzywania zawansowanych opcji tej strony musisz miec jave.

Promocje arrow Serwery arrow Bazodanowy
Bazodanowy Drukuj Email
Serwer bazy danych można wdrażać na kilka sposobów zaprezentujemy tutaj dwa z nich, z wykorzystaniem serwera aplikacji oraz bez jego wykorzystania.
1. Serwer bazy danych bez serwera aplikacji działa jako maszyna przechowująca naszą bazę, tworzy kopie zapasowe, oblicza wszystkie zapytania... Gdy z bazy danych korzystamy bez pośrednictwa serwera aplikacji na każdym komputerze który ma korzystać z zasobów musimy zainstalować klienta do łączenia się poprzez sieć z bazą i otrzymywania wyników. Bez znaczenia jakiej bazy używamy czy to MS SQL, Oracle lub inne.

serwer bazy danych
Poprzez takie rozwiązanie obniżymy początkowy koszt związany z zakupem serwerów, jednak wydamy więcej na komputery pracowników. Trzeba rozważyć które rozwiązanie jest dla naszej firmy bardziej opłacalne. Jeśli mamy np. 50 komputerów za każdy zapłacimy 1700zł to wychodzi nam proste równanie 1700zł * 50 = 85000zł. W części poświęconej serwerowi terminalowemu którego wykorzystanie opisujemy również tutaj (pkt. 2. Serwer bazy danych z serwerem aplikacji) wyliczyliśmy ze thinclient wraz z monitorem kosztuje w granicach 1000zł co daje nam 700zł zysku na sztuce więc kolejne równanie 700zł * 50 = 35000zł. Za tą kwotę jesteśmy w stanie kupić serwer aplikacji.
2. Serewer bazy danych + serwer aplikacji, rozwiązanie bardziej wydajne i przejżyste, łączące w sobie zalety serwera terminali. W poprzednim przykładzie każdy komputer wykorzystywał zainstalowanego klienta do łączenia się z bazą, w tym rozwiązaniu klient instalowany jest tylko na serwerze aplikacji. Jeżeli więc tylko serwer aplikacji łączy się z serwerem bazy danych nic nie stoi na przeszkodzie aby połączyć je szybkimi, wieloportowymi kartami sieciowymi. Zyskujemy dzięki temu szybki przepływ danych z serwera bazy do aplikacji a co za tym idzie do końcówek przy których siedzą pracownicy.

serwer bazy danych